Slovan v kvalifikaci Ligy mistrů vypadl se Sutjeskou
SLOVAN BRATISLAVA
18. 07. 2019
1592 Shlédnutí
od pha gpa

Praha 17. července (ČTK) - Fotbalisté Slovanu Bratislava senzačně vypadli hned v 1. předkole Ligy mistrů s černohorskou Sutjeskou Nikšič. Slovenský šampion ve venkovní odvetě prohrál 2:3 v penaltovém rozstřelu, když zápas po 90 minutách i prodloužení skončil stejně jako úvodní duel před týdnem 1:1.

Slovan, který v letní přípravě porazil českého mistra pražskou Slavii 3:2, proti obrovskému outsiderovi doplatil na nepovedené koncovky zápasů. V odvetě na půdě černohorského šampiona stejně jako doma vedl v druhé půli 1:0 po gólu Šporara, ale soupeř znovu dokázal srovnat v nastavení. Tentokrát se ve třetí minutě prosadil z dorážky po rohu Šofranac.

Slovanu nebylo nic platné, že měl stejně jako doma více šancí a střel. Domácí obětavým výkonem dotáhli odvetu k penaltovému rozstřelu a v něm měli pevnější nervy. Za bratislavský tým zaváhali Dražič, Božikov a Šporar, kterého v páté sérii fantastickým zákrokem vychytal gólman.

Naopak nezaváhal jeden z potenciálních soupeřů Slavie v závěrečném 4. předkole Celtic Glasgow. Skotský šampion si z prvního duelu na půdě Sarajeva přivezl pohodlný náskok 3:1 a doma bez problémů stvrdil postup vítězstvím 2:1.

Ve 2. předkole už zasáhne do bojů na rozdíl od Slavie český vicemistr Plzeň. Viktoria v nemistrovské části kvalifikace v úterý přivítá Olympiakos Pireus, odveta se bude hrát v Řecku o týden později.