Bergamo nebude hrávat doma!
SPORT
13. 07. 2019
2306 Shlédnutí
od TIPFACE.com, jka nkr

Milán 12. července (ČTK) - Fotbalisté Bergama nebudou hrát během Ligy Mistrů na vlastním stadioně, což může být cenná informace pro sázkaře. Bergamo přes nevýhodou v podobě cizího stadionu poděkovalo milánským klubům AC a Interu za svolení hrát na jejich stadionu San Siru zápasy Ligy mistrů. Stadion Atalanty, kterou díky třetí pozici z minulé sezony čeká premiérový start v soutěži, nesplňuje kritéria Evropské fotbalové unie (UEFA).

"Bohužel nebudeme moci hrát doma. Z tohoto důvodu bych rád jménem spoluhráčů poděkoval milánským mužstvům za přivítání na jejich velkolepém stadionu. Je pro nás klíčové nejezdit daleko, obzvlášť v tak náročné soutěži. Bude to čest hrát na San Siru a předvedeme to nejlepší. Mockrát děkujeme," napsal na twitteru kapitán Bergama Papu Goméz. Vzdálenost mezi oběma městy činí zhruba 45 kilometrů.

S poděkováním se přidal i prezident Atalanty Antonio Pecassi. "Hrát na Stadio Giuseppe Meazza při naší první, historické účasti v novém ročníku Ligy mistrů, nás naplňuje radostí a obrovskou pýchou. Naše srdečné poděkování patří i vedení Milána a starostovi Giuseppemu Salovi, kteří okamžitě přijali náš požadavek," prohlásil Pecassi.

Také v Evropské lize v předchozích dvou ročnících nehrálo Bergamo na vlastním stadionu, nýbrž ve městě Reggio Emilia.

Podobné články